Kaip išnaikinti kurmius? :: Augalų ligos ir kenkėjai | Invazinis augalas

   Pradžia  Paieška  Skelbimai  Dabar skaitote: Kenkėjai Atgal »


Kurmis | 8

Jei pavasarį darže ar šiltnamyje buvo apsigyvenęs kurmis, jis, iškilnodamas žemę, pažeidė augalų šaknis ir padarė daug nuostolių. Vasarą kurmis kažkur dingo, tačiau nesidžiaukime - jis mūsų neapleido. Mat kurmiai vasarą “atostogauja”, o rudenį pradeda kaupti maisto atsargas žiemai. Tad ir vėl pastebėsime jo negerus darbus.

Nuėmę daržoves matysime, kuriose vietose kurmiai daro landas. Tad tokiu metu patogu juos naikinti, tačiau neužmirškime, kad kurmiai duoda ir naudos: minta vabzdžiais, kurklių lervomis, vabalais, straubliukais, vikšrais, šliužais, sraigėmis, šimtakojais. Žodžiu, sunaikina nemaža augalų kenkėjų, purena dirvą, tačiau taip besidarbuodamas sužaloja augalų šaknis. Dėl šios priežasties jauni augalai žūsta. Tad kurmiai darže daugiau padaro žalos nei naudos ir su jais kovojama įvairiais būdais.

Seniausias kovos su kurmiais būdas - triukšmą keliantys vėjo malūnėliai. Deja, išgirdę triukšmą, kurmiai pabėga, tačiau po kurio laiko ir vėl grįžta. Jei norime, kad jie negrįžtų, reiktų įkasti į žemę visu sklypo perimetru pusės metro gyliu specialų tinklelį.

Kurmiai nemėgsta daugelio kvapų. Pavyzdžiui, jiems nepatinka pupų kvapas - į jomis apsodintą daržą kurmiai nelenda. Galima juos nubaidyti ir pūvančių silkių galvų kvapu jų landose. Taip pat, galima į kurmių tunelius įdėti skudurų, išmirkytų naftos produktuose arba fenolyje. Bet kuriuo minėtu atveju juos galima išbaidyti tik laikinai, tad reikia efektyvesnių kovos būdų.

Šiuos gyvūnėlius mėgsta medžioti šunys ir katės. Tad, pratinkime juos lankytis kurmių pamėgtose vietose.




Bet žinoma, galit medžioti kurmius ir patys. Pavasarį, kai jie veda vaikus, arba rudenį, kai ruošia maisto atsargas žiemai, kurmiai tampa aktyvūs. Biologinis laikrodis juos pažadina saulei tekant. Tad tokiu metu pasiėmę kastuvą laukime kurmio jo lankomose vietose. Kai dėl kasamo tunelio žemės paviršius pradės judėti, įsmeikime kastuvą prieš kurmio rausiamą tunelį. Kai jis priartės, išmeskime jį kartu su žemėmis ant dirvos paviršiaus. Šis gyvūnėlis labai nevikrus, todėl jį lengvai pagausime.

Ką su kurmiu daryti, jį pagavus? - spręskite patys, tačiau tie, kurių daržuose yra turklių, turėtų gerai pagalvoti prieš sunaikindami kurmį, nes jis šiuos kenkėjus medžioja.
Tad, ar tikrai kurmiai tokie blogi, palyginus su daržo siaubūnais turkliais? manyčiau, kad nee, bet aišku ne man tai spręsti..

M u m s  p a r a š ė  Patyręs: Išnaikinus kurmius gali įsiveisti turkliai (kurkliai). Tai žymiai blogiau nei kurmiai, kadangi kurmiai yra mėsėdžiai ir daržovių neliečia, tik rausia daržą. Turkliai - vegetarai ir suės jūsų būsimą derlių dar neužaugusį.


Jei neturite laiko ir kantrybės arba pats negalite naudoti drastiškų kovos su kurmiais metodų, reiktų kreiptis į specialias bendroves, kurios naikina kurmius cheminėmis priemonėmis. Kadangi jos yra kenksmingos žmogaus sveikatai, tai kurmius naikina tik specialistai. Vadinasi, teks mokėti ir už nuodus, ir už paslaugą.


O pats efektyviausias ir kartu drastiškiausias - specialūs spąstai, statomi kurmių takuose - kurmių spąstai (jų būna parduotuvėse), pagaminti iš standžios plieninės vielos. Spąstus geriausia spęsti nuolat naudojamuose tuneliuose, ypač jų išsišakojimų vietose. Tuneliui atidengti virš jo išpjaunamas grunto sluoksnis (15 iš 20 cm). Į apačią šis velėnos ar grunto gabalas gali būti kiek smailėjantis, šiuo atveju bus lengviau jį įstatyti į buvusią vietą. Žemė ir kiti pašaliniai daiktai, patekę į tunelį, pašalinami.

Spąstai įstatomi į tunelį ir įstumiami gilyn, kiti spąstai taip pat įdedami į tunelį iš kitos duobelių (atodangos) pusės. Spąstų spyruokles būtina įspausti į tunelio dugną. Po to atodanga uždengiama tuo pačiu žemės gabalu.

Laikotarpiu, kai būna gausu augančių kurmiukų, spąstų į tunelius spendžiama po dvejus ir daugiau. Kai kurie nagingi meistrai spąstus pasigamina ir patys iš vidutinio standumo plieninės 3 mm vielos. Vidinis kurmių spąstų skersmuo turi būti 5,5 cm, jų ilgis – 13 cm. Be šių spąstų, kurmių gaudytojai naudoja įvairias parankines priemones – metalines 20 cm aukščio, 15×25 cm dydžio dėžutes, taip pat įvairius puodus, kibirėlius, stiklainius, juos pakasdami po tuneliais, kad viršutinis jų kraštas būtų 5 cm žemiau tunelio nei pagrindas.

Kurmiai priskiriami prie kailinių žvėrelių, todėl norint, kad kailiukai būtų tinkami, kurmius reikia gaudyti praėjus pavasariniam kailiuko plauko slinkimui.


Raktiniai žodžiai » Augalų apsauga • Augalų kenkėjai • Gyvūnai •





 Taisyti / Papildyti » 












Gyvenkime sveikai, spalvotai, patogiai, skaniai, draugiškai, stipriai, etiškai, linksmai, pokštaujant, grybaujant, su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu :)
walnuts.lt facebook'e  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas   

© 2oo8-2024. Laima&LS. Rašyti administratoriams. Paskutinis atnaujinimas: 2024-05-06